“Lojistik ve Optimizasyonu 2012” Konferansı

 

Türkiye’de çeşitli alanlarda konferanslar düzenleyen, aynı zamanda danışmanlık hizmeti de veren CTN CENTRE ile İngiltere merkezli, çok yönlü araştırmalar gerçekleştirerek etkinlikler düzenleyen OUR METALS şirketi, “Lojistikte daha düşük maliyetler için yollar” parolasıyla düzenlediği uluslararası “Lojistik ve Optimizasyonu 2012” konferansını, 22 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Marriott Asia Hotel’de gerçekleştirecek.

 

Lojistik ve Optimizasyonu 2012 konferansının, birçok şirket için maliyetleri azaltmak bağlamında en önemli fırsatlardan biri olacağı belirtilirken, konferansın; lojistik, nakliye, tedarik zinciri yönetimi, satın alma, sigorta, depolama, dağıtım, IT gibi şirket sahipleri ve alanında uzman üst düzey yöneticilerin katılacağı bir uzmanlar zirvesi olması bekleniyor. Konferansın hedeflerinden bazıları; profesyonellerin networkları için bir zemin oluşturmak, tecrübe alışverişinde bulunmalarını sağlamak ve MENA Bölgesi, Avrupa, Amerika, Asya ve Rusya&BDT gibi yerlerden gelen temsilciler ile doğrudan ilişki kurmalarını sağlamak.

 

Kargo kapasitesi ve piyasa talebi sorununu aşmak, maliyetleri azaltma yollarını araştırmak ve rekabet edebilen fiyatların sürdürülmesi, nakliye ve lojistik sektörünün potansiyel müşterilerinin analizi, etkin kriz yönetimi stratejilerini bulma, konteynır ve intermodel tesisleri arttırmak için metotların incelenmesi, başarılı bir tedarik zinciri yönetimini etkileyen temel faktörleri anlamak, uzman antrepo ve lojistik hizmetleri yönetimi becerilerini öğrenme, uluslararası lojistik merkezlerin potansiyellerini keşfetmek, hizmet verimi ve kalitesini arttırmak için teknolojiyi keşfetmek, çevresel girişimlerin yararlarını anlama ve soğuk zincir lojistiği faaliyetleri içerisinde, zorluklar ve çözümlerini araştırmak konularının işleneceği konferansın açılış konuşmasını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yapacak.

 

CTN CENTRE ve OUR METALS Genel Müdürü Mr. Evgeny Oakes’in bir hoş geldiniz konuşması yaparak devam edeceği konferansta, LODER Başkanı Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ ve UTİKAD Genel Müdürü Cavit UĞUR sunumlarını gerçekleştirecek. IRU Orta Doğu Bölgesi Genel Temsilcisi Haydar Özkan ile İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Tevfik Usta konferansa konuşmacı olarak katılacak. BSEC ve PABSEC’in de destek sağlayan kuruluşlar arasında olduğu  konferans, aynı zamanda network fırsatı da sunuyor. Konferansa, Lojistik, Nakliye, Tedarik Zinciri, Antrepo, Kargo & Konteyner, Deniz, Demiryolu, Uluslararası Kargo Taşımacıları, Üçüncü parti lojistik (3PL), Bankacılık & Finans, Sigorta ve Denetleme Endüstrisi sektörlerinden 250+ delegenin katılması bekleniyor.

 

 
 
 
 

0 Yorum

 

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?.

 

Yorum yazın